Ana sayfa ÜrünlerHücresiz ProteinSu Kanalı AQP4 MAQP4 Mercurial Duyarsız Hücre İçermeyen Protein
Ben sohbet şimdi

Su Kanalı AQP4 MAQP4 Mercurial Duyarsız Hücre İçermeyen Protein

Water Channel AQP4 MAQP4 Mercurial Insensitive Cell Free Protein
Water Channel AQP4 MAQP4 Mercurial Insensitive Cell Free Protein

Büyük resim :  Su Kanalı AQP4 MAQP4 Mercurial Duyarsız Hücre İçermeyen Protein

Ürün ayrıntıları:

Marka adı: CELLFREE
Model numarası: CF-P-008

Ödeme & teslimat koşulları:

Ambalaj bilgileri: küçük şişe
Teslim süresi: 2 hafta
Detaylı ürün tanımı
Durum: membrance tip: integral membran proteinleri
Görünüm: Liyofilize veya Sıvı MW: 36kDa
CFPS Sistemi: E. Coli özütü araç: Nanodisc
Vurgulamak:

AQP4 Cell Free Protein

,

Mercurial Insensitive Water Channel Protein

,

MAQP4 Cell Free Protein

Hücre içermeyen ekspresyon için E.coli lizatlarına dayanan Aquaporin 4, mAQP4, Mercurial duyarsız su kanalı proteini, nanodisklerle izole edilmiş hücresiz protein sunuyoruz.

Hücresiz proteinimiz İşlev doğrulandı.

 

Giriş

 

Aquaporin-4, Ayrıca şöyle bilinirAQP4,AQP4 tarafından kodlanan bir su kanalı proteinidir gen insanlarda. AQP4, aquaporin ailesinin integral membran proteinleri su geçiren hücre zarı.İçinde sınırlı sayıda aquaporin bulunur.Merkezi sinir sistemi (CNS): AQP1, 3, 4, 5, 8, 9 ve 11, ancak beyin ve omurilikte AQP1, 4 ve 9'un daha özel gösterimi bulunur. CNS'de AQP4 en yaygın aquaporin kanalı , özellikle perimicrovessel'de bulunur astrocyte ayak süreçleri, glia sınırlayıcılar ve ependima.

 

fonksiyon

 

Aquaporin-4'ün genel işlevi hızlı su nakli sağlamak ve merkezi sinir sistemi içinde homeostatik dengeyi korumaktır.CNS'deki suyun homeostazını uzlaştıran birincil su kanalı proteinidir.AQP4, atıkların uzaklaştırılması (olimpik sistem) ve potasyum homeostazının ince ayarlanması gibi çeşitli fizyolojik süreçlerde yer alabilir.Beynin veya omuriliğin içine ve dışına akan suya AQP4 yardımcı olur.Burada, AQP4 kanalları ozmotik gradyanlara pasif olarak yanıt verir.Ek olarak, beyin suyu taşınması, hücre göçü, beyin ödemi, metabolizma ve hücre homeostazında rol oynarlar.

Diğer sistemler de AQP4 tarafından düzenlenir.İç kulak içinde ana rol, K'nin geri dönüştürülmesiyle Corti organı içindeki epitel hücrelerinin desteklenmesinde ozmotik denge sağlamaktır.+. AQP4'ün oynadığı bir başka spesifik rol, koku veren moleküllerin, koku alma epitelyumu içindeki hedef reseptörlere ve bağlayıcı proteinlere bağlanmasına yardımcı olmaktır.Retina içinde AQP-4'ün rolü homeostazı korumaktır. Aquaporin-4, sinaptik plastisitenin yanı sıra bellek oluşumunda da önemlidir.

 

Yapıları

 

AQP4'ün yapısı, kanalı oluşturmak için altı zar-ötesi alanlardan ve beş bağlantı halkasından oluşur.VasıtasıylaX-ışını kristalografisi, “her AQP4 monomer altı sarmal, membrana yayılan alandan ve dar bir sulu gözeneği çevreleyen iki kısa sarmal segmentten oluşur. ” Diğer aquaporin kanallarına benzer şekilde, AQP4 monomerleri tetramerter. Ek olarak, AQP4, CNS'de bulunan iki ayrı yapısal izoforma sahiptir: M1 ve M23. Her ikisi de suya geçirgen homo- ve hetero-tetramerler oluşturur.M23 izoformları, daha küçük ve daha kararsız olan M1 izoformlarına kıyasla astrositlerin uç ayak zarlarındaki daha büyük kare dizilerdir.Aquaporin-4 tetramerler, hücre plazma zarında dik parçacık (OAP) dizilerine dönüşmek üzere birikir

 

Su Kanalı AQP4 MAQP4 Mercurial Duyarsız Hücre İçermeyen Protein 0

 

Yalnızca Araştırma Kullanımı içindir.Teşhis prosedürlerinde kullanılmaz.

 

  

İletişim bilgileri
CELLFREE SCIENCE CO., LTD.

İlgili kişi: Pan Lin

Sorgunuzu doğrudan bize gönderin (0 / 3000)